Jdi na obsah Jdi na menu
 


Program

Zde budu postupně sepisovat program SOVY, tak aby to mělo nějakou formu. Doposud jsem jen tu a tam vložil nějaký názor nebo komentář, které jsem zatím vložil do ARCHIVU.  

Jsem přesvědčený, že v šesti bodech, které jsou uvedeny jako hlavní rámec volebního programu strany SOVA, je ukryto všechno podstatné, co člověk k životu potřebuje. Náš volební program nebudou hesla typu Volte nás, dostanete zdarma rakev. Bude to popis života v ČR za imaginární situace, že budeme moci splnit (téměř) všechno. 

 

Nehledejte zde volební hesla každého, kdo vystavil svou mordu u dálnice na bilbórdu. Potom řidič tvrdý chleba má. A to rozhodně nebudeme chtít. Daly by se jmenovat desítky důležitých témat, ale ty by jen vyplývaly z těch, které jsem zde po pečlivém uvážení uvedl. 

Jsou to hodnoty nejzásadnější. Hodnoty, které jsou schopny ve vzájemné spolufunkčnosti vytvořit spolehlivý systém. Běžnému člověku jde o to, aby byl spokojený. Míru spokojenosti ať si určí každý sám u sebe, ale najít základ, kdy bychom měli být spokojeni všichni tak, jak jsme se všichni dohodli. 

Čili, abych zde dal jedno vážně míněné prohlášení: je potřeba změnit ústavní zákon. Musí být takový, aby skutečně vyjadřoval práva a povinnosti slušného člověka a zároveň v něm jasně nastavit tvrdé sankce pro ty, kteří pravidla porušují. Princip odpovědnosti. 

Prevence znamená posílení budoucnosti. Vzdělání je velké bohatství. Kultura je velké bohatství. Zdraví je nutnost. Jeden bez druhého se nakonec neobejde. Je potřeba vyvolat skutečnou diskuzi o budoucím směřování ČR. Jinak jsme nezodpovědní vůči svým potomkům, práci, i ke svému vlastnictví.

 

 

1. Vzdělání

Je to první (sociální) s čím se člověk od narození setkává. No, dá se to v počátcích nazvat i jinak, ale prostě je to vzdělání. Člověk se rodí s určitými dispozicemi a sociální okolí a vzdělání zásadně utváří to, jakým způsobem svůj život bude řídit.

http://media.rozhlas.cz/_audio/992468.mp3 Vzdělaný člověk. Lze s ním nesouhlasit? Jeho myšlenky budou žít navždy. Jen si to myslím. 

2. Spravedlnost

Je to základní potřeba, stejně jako potrava. Vnitřně po ní touží každý člověk, který nemá pokřivenou morální ani etickou část svého já. Patří sem svoboda.

3. Ochrana

Proč se vlastně vyvinul stát, demokracie, různé systémy fungování společnosti? Kdo zná dějiny, nerad by je opakoval. Ochrana, jistota, to jsou základní pojmy, které jsou důležité pro elementární možnost představit si budoucnost.

http://media.rozhlas.cz/_audio/829427.mp3 Vzdělaný člověk. Lze s touto dámou nesouhlasit? Jenom si to myslím.

4. Kultura

Vyjádření se, komunikace, cit. Kultura spojuje. Dokáže nemožné. Hudbou, obrazem, oblečením, zvyky a mnoha dalšími věcmi každého z nás podvědomě vnímá naše okolí. Ať už jedince nebo celé národy. V této oblasti je skrytý všeobecný klid. Jen najít cestu.

5. Prosperita

Někdo to nazývá principem udržitelného rozvoje. Nedat svým potomkům míň, než jsem sám dostal. Nenechat dluhy. Nedrancovat. Modli se a pracuj, říká se. Já tvrdím - miluj a pracuj. 

6. Zdraví

Kdo není zdravý, má problém. Kdo je zdravý, nemá problém. Problém je jen ta krátká chvíle před jeho vyřešením. Pokud je každý z nás stroj, který musí vykonávat své povinnosti, pak musí mít adekvátní energii. Stát mu jí nesmí brát.

 

 

Příspěvky

Platy zdravotníků

8. 2. 2015

Fascinuje mě vyjádření jakéhosi pana Postráneckého, kterého si kdosi zvolil jako nějakého superúředníka nebo co. Další výsměch lidem, kteří skutečně pracují.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Program | Komentářů: 0

Armáda nezaměstnaných x hromada práce

13. 3. 2013

Na první pohled se mi to zdá absurdní. Všude kolem sebe, kdykoliv chci, vidím spousty práce. Nejde jen o čištění ulic a různou výpomoc. Ne, je spousta pracovních míst, která by mohla být obsazena lidmi postiženými tzv. nedobrovolnou nezaměstnaností. 10.3. jich podle mých zdrojů bylo více než 600 tisíc!!! 

 

Ochrana občana - silná, jasná, spolehlivá

29. 1. 2013

 

Spravedlnost - dobro pro druhé

28. 1. 2013

 

Vzdělání - Když víš, pak je to jednoduché

17. 1. 2013

 

Bodujme se od narození /postupně doplňovaná teze/

4. 1. 2013

 

 Prosím o to, abyste se snažili následující slova "filtrovat" do své hlavy z pohledu demokraticky smýšlejícího člověka. Systém "bodování" by byl dobrovolný, motivovaný pozitivními výsledky je ho principů.

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 29961
Měsíc: 534
Den: 16