Jdi na obsah Jdi na menu
 


SOVA komentuje dění..

Prasklá žíla na krku ... /12.2.12/

   Zemřela VitnyHjůstn (nevím, jak se to píše). Snad dvacetkrát jsem od rána slyšel v rádiu, četl v novinách různé reporty, ale VŠECHNY obsahovaly onen debilní (rozuměj debilův) výrok "ALKOHOL A DROGY". Pane Bože, dej sílu někomu, kdo vykope z rádií a novin lidi, kteří nevědí, o čem mluví, píší. A taky ztrestej moderátory za to, že neumí česky. Těch chyb, těch pravdolží... Nikomu to nevadí. Ať už někdo napíše pravdu. Včera v hospodě jeden starší pán, zedník přiznal, že občas, když nemůže spát, ubalí špeka a jak se mu spinká. Druhý člověk, 35letý pokrývač řekl, že bere drogy. Podotýkám, že v té chvíli měl 35letý pokrývač své každodenní osmé pivo. A dodal, že alkohol narozdíl od trávy není tak nebezpečný. Za tu jeho debilitu může úroveň inteligence dnešního "majnstrýmového vzoru". Ožralové káží pít vodu. Humus. Jako přírodní kuřecí řízek s knedlíkem. Humus.

Vánoce, Vánoce ... /25.12. ...   16.00/

   Když víte, jaká je historie některých svátků, jsou Vánoce konzumního pokrytce k smíchu. K pláči. K ničemu. Zrovna dnes jsem pochopil, že někteří obyvatelé, jenž se nazývají lidmi, nejsou lidmi ani o Vánocích. Tedy lidmi, kteří jsou lidští, slušní.

   Ježíš se prý obětoval za naše hříchy. Jednoduše řečeno. Věděl kam má jít, kudy má jít, kdy a jak zemře. Prý léčil nevyléčitelné. Prý vzkřísil Lazara. Jidáš ho za 30 stříbrných zradil. Vlastní lid ho prý vydal Římanům, vlastní lid ho chtěl ukřižovat.

    Tak si tak dneska přemýšlím nad tím, za co. Za co se mu to stalo. Nic špatného neudělal. Pak jsem se potkal s velmi zlou reakcí na naprosto nic-nikomu-nedělající jednání. Vzpomněl jsem si na páteční pohřeb pana Havla a reakce čecháčků kolem té situace.

    Je to prostě pořád dokola. Po tisíciletí pořád stejně. My vlastně opakujeme pořád stejné chyby. Jedni se snaží být lepšími, druzí mají lásku jen k sobě a majetku. Podle mě je těch slušných lidí víc, ale nechtějí používat síly. Takže ti špatní jsou vidět víc. Protože mají to, co rakev neunese. Moc a peníze.

SOVA říká: Pradva a láska MUSÍ začít vítězit nad lží a nenávistí. Nebojte se velmi tvrdě, účinně a hlavně okamžitě bránit. Obrana před útokem není nemorální. Braňme se před zlou a hloupou nespravedlností.

Česko má smutek, bulvár kálí na duši /21.12.11. ... 17.50/

   Mrzí mě, že jsem dnes nemohl jít vyprovodit pan Havla na jeho poslední cestu na Hrad. Byl jsem v práci a dovolenou už nemám. Chtěl jsem být s lidmi, kteří si umí vážit dobrého člověka. Chtěl jsem být s lidmi, kteří umí uctít někoho jiného. Chtěl jsem aspoň několik hodin s takovými lidmi dýchat. Nemrzí mě pouze ta hlavní věc, že jsem ho neuctil já, přímo tam. Prostě jsem mohl být aspoň chvíli s lidmi, kteří ... jsou lidmi.

   Co to ale slyším kolem sebe? Co to píší některá hnojiště, vydávající se za noviny? Panebože je v téhle republice kromě mě ještě alepoň jeden člověk, který si myslí, že pan Havel nebyl hloupý a měl tolik zkušeností s lidmi, že by patrně dávno prokoukl, kdyby ho jeho žena neměla opravdu ráda?

   Velmi lituji osud paní Dagmar Havlové. Podle přizdisráčských čecháčků je to prostě zlatokopka, vy....á ...., To je prostě strašná nehorázná sprosťárna. Sladkovci, jděte už konečně do prdele! Bulvár jako Blesk, Aha, Rytmus Života a jiné hajzloviny lžou, vymýšlejí si a simulují ty nejodpornější vlastnosti Čechů. A oni si to pak "čtou" a kývají si nad tím tou dutou palicí a mají silácké kecy u piva.

   Pojďme se těmto zlým lidem žijícím ve lži konečně aspoň trochu postavit. Buďme statečnější než dosud. Ohraďmě se aspoň slovem. Odpusťmě si zakoupení těch bulvárních svinstev jen kvůli nahé babě a vtipu. Ptejme se kamarádů- ty sis koupil Blesk? A to skutečně věříš lžím? Podporuješ platy zlodějů a zlých lhářů? Nebo se ohradit proti pomluvě někde u piva. I bulvár musí mít etiku. Taky mám rád hezký holky a drby kdo s kým. Ale pomlouvat ženu, která u svého muže dost trpěla... říkal jeden: za ty prachy?? taky bych ho držel za ruku. To je názor hovada, které by mělo jít na pranýř.

SOVA říká: Nežijeme ve světě svatých. Pomluva je však jedna z nejhorších věcí, které Vás mohou potkat. Může Vám zničit kariéru, rozložit rodinu, donutit se odstěhovat. Pojďme se ohradit proti lži. Pojďme zkusit nepomlouvat. Zkusme se zastat i neznámého člověka. Zkusme chránit slabší. Nekupujme/nepodporujme bulvár bez veškeré etiky.

  

Rusko vyjádřilo soustrast hrdlořezům /20.12.11. ... 13.45/

   Je to do nebe volající. Dnešní zprávy dokazují, kdo je duo Medveděv-Putin. Na smrt člověka, který přinesl oběti nejen za svojí svobodu. Který kvůli jiným lidem dokonce ztratil svobodu, byl ponižován. Udělal toho moc, abych to zde všechno popsal. Na smrt pana Havla neřekli ani..sice nás kritizoval, ale... Neřekli nic.

   Oni ale vyjádřili soustrast k úmrtí bezcitné amorální bestie. Severokorejského diktátora. Tím jakoby řekli: Rusko je země, která nerespektuje práva lidí, kde názory umlčíme klidně smrtí, mučením. Já bych nechtěl být národností Rus. Nemohl bych s tím takřka nic dělat. Jen bych se styděl. Přitom Rusové nejsou špatní.

SOVA říká: V žádném případě!!! nesvěříme dostavbu Temelína Rusku. Není to demokratický stát. Kamrádí se s nedemokratickými státy. V čele stojí diktátor.

 

Půjčit Evropě nebo ne? /15.12.11...12.15/

   Ach jo. Za dobu, co leží devizové rezervy v ČNB, ztratily hodnotu těžko uvěřitelných 280!!!miliard korun. Panebože nad Labem. Půjčte jim klidně všechno! Udělejte gesto dobré vůle. Spusťte lavinu pomoci.

    Zvýší se obrovským způsobem důvěra investorů. Bez investic budeme jen uzavírat kohoutky, až už nebude ani kapat. Už nebudou "téct peníze".   A co s debilně nesmyslně nelogickou otázkou jestli nám v krizi pomůžou oni? Přece v tom samotném leží princip. Proč si asi tak chtějí půjčit poměrně od všech? Aby dokázali sílu a ochotu pomoci.

   A že by nechali "krachnout" super strategické a logistické území uprostřed? Ostrov s deseti milióny obyvatel mezi Německem, Rakouskem, Polskem, Slovenskem. Bránu na Balkán. Kudy by se tranzitovaly suroviny a cokoliv dalšího??? Přes Rakousko? Přes Polsko? Víte, jak se tam dobře jezdí? Víte, kudy tečou řeky? Víte, kudy kam teče plyn, elektřina? Ach jo.

Prameny - první mise SOVY /13.12.11...11.15/

   V pátek (9.12.11) v půl dvanácté jsem se v práci z rádia dozvěděl, že v nějaké obci mají velké dluhy, a proto tam nechtěl pětkrát nikdo kandidovat. Tento rok se přihlásila k volbám nějaká strana z Vysočiny. Ta ovšem nesplnila základní podmínku, a to trvalé bydliště v obci. 

   V sobotu jsem v práci ze sluchátek poslouchal, jak chudák volební komise bude sedět celý den, a přitom jsou vyhlásené volby předem neplatné. Lidé jsou znechucení, zklamaní, podvedení.

   Ve dvě padla. Už mě bušilo srdíčko :o) Okamžitě jsem sedl do auta a vyrazil směr prameny. Po velmi náročné cestě jsem kolem sedmé večer dorazil na místo. U vesnice jsem na chvíli zastavil. Měl jsem strach, jak mě tam přijmou. Co mám říct. Ale už jsem byl šíleně unavený, tak jsem se znovu rozjel.

   Už první dům po pravé straně byl slušně osvětlený, tak jsem si myslel, že by to mohl být rádiem zmiňovaný pension u Nováka. Zastavil jsem a vystoupil. Už mi bylo jasné, že objekt slouží k něčemu jinému, ale byl tam nějaký pán, tak se ho aspoň zeptám.

   "Dobrý večer, nevíte, kde je tu penzión U Nováka? Dá se tam přespat?". Pán mi velmi slušně vysvětlil cestu a popřál, ať se dobře vyspím. Potěšil mě. Cítil jsem se lépe. To byl na cestě už několikátý člověk, který mi ochotně a přívětivě ukázal další cestu.

    Dorazil jsem k penziónu, kde měla sídlit také volební komise. Policejní auto na parkovišti nasvědčovalo, že je vše skutečně tak, jak hlásilo rádio, a že jsem na správném místě. Nadechl jsem se, otevřel dveře a pozdravil. Pohledy osazenstva mě hypnotizovaly. Cítil jsem z nich otázky, překvapení, zvědavost.

    "Vy jste tady kvůli volbám", ptaly se dámy z volební komise. Opodál, opření o bar, stáli dva policisté a popíjeli kávu. Vzadu z kuchyně žádal o strpení pan Novák, majitel penziónu. "No, v podstatě ano, ale přijde na to, jestli se tu dá někde přespat, protože cesta sem je samý led a já už opravdu nemůžu", odpověděl jsem.

    Pan Novák řekl, že určitě, ale ať počkám, že právě připravuje večeři pro volební komisi. Než jsem se ubytoval, stavil jsem se venku zakouřit. Byl tam právě jeden z policistů a ochotně se pustil do debaty se mnou. Probírali jsme situaci v obci z jeho pohledu. Poté už jsem aspoň věděl víc, než omílali od rána v rádiu.

   Pak jsme se spolu všichni dívali na Zprávy. Obsah zprávy o Pramenech všichni pustili jedním uchem tam, druhým ven. Už to slyšeli mockrát. Zhodnotili, že se neztrapnili před národem a dál diskutovali o tom proč a jak to vlastně je. Poslouchal jsem. Oni už věděli kdo a proč tam jsem. Byli otevření. Dali mi nějaké informace, kontakty a ptali se.

   Ráno jsem se ještě po vesnici prošel křížem krážem. Rozhodl jsem se určitě správně. "To nemyslíte vážně?! Vážně byste to udělal?" ptala se včera jedna z členek komise. "Ale určitě!", odpověděl jsem jí s úsměvem. "Jste blázen, ale jo. Kéž byste to vydržel", popřál mi pan Novák a říká. "Tak v dubnu na volbách", už už se chtěl loučit. "Jak, v dubnu?", zeptal jsem se. "Přijedu znovu v sobotu, hned po práci. Pak dělám ještě týden do Vánoc. Dám výpověď. Na Štědrý den jsem tady a zůstanu". "Držím vám palce", řekl Novák a popřál mi šťastnou cestu.

SOVA říká: situaci v Pramenech vyřešíme. Obec musí fungovat. Rozhodl jsem se kandidovat v obci na starostu. Až bude obec bez dluhů, odstoupím. Dokážu, že když se chce, tak to jde. Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.

Pujčit Evropě 90 miliard nebo ne? /13.12.11...10.45/

   Vyrojilo se kolem toho řada názorů. Připomenu jen, že po nás(všech států) Evropa žádá různe vysoké půjčky. V našem případě 90 miliard. ČNB říká, že je třeba vše důkladně zvážit, ale není to nemožné. Kalousek říká, že by se půjčit mělo, ale míň. Slizoun Sobotka souhlasí v plné výši. Václav Václavovič Kausovov by nedal nic. SOVA říká: dejte miliard dvěstě. Ve třech fázích.

   Vysvětlím proč. Je vyhlášené výběrové řízení na dostavbu (tuším) dvou bloků elektrárny Temelín. Mám dojem, že nedávno nějaký státní expert na jadernou energii a zmocněnec ohledně Temelína prohlásil, že na to stát má připraveno asi 200 mil.

  Pošleme je na třikrát (třeba to nakonec nebude potřeba celé) na účet Mezinárodního Měnového Fondu (1000% jistota, že je dostanem zpátky). Pak vyberme francouzské konsorcium, jenž se zaváže (jako ostatní účastníci výběrovky) k těm protislužbám (že má mít co nejvíc českých subdodavatelů atd.). Čímž: na nějaký čas dáme Xmiliard na účet MMF, což je jistota, že nám peníze vrátí, splníme slib, pomůžeme a navíc ukážeme dobrou vůli. Peníze v takové obrovské míře navíc dáme vydělat čistě evropským firmám. Ne Rusům ani amíkům. A vpodstatě nic nepůjčujeme, ty peníze si prostě vydělají a my je máme stejně jednou někam dát..

Klaus znevážil slušné lidi v Rusku..

   Nebudu psát žádné básničky, ale mám potřebu se k návštěvě prezidenta Medveděva vyjádřit. Vztahy mezi lidmi se nedají stavět pouze na penězích. Dřív nebo později se jeden z partnerů bude trumfovat. I Evropská Unie je ve svých základech propojena pouze na ekonomickém základu, takže se pěkně ekonomicky sesype. Jedinou možností, jak lidi spojit je kultura, poznávání se. Proto jsem byl rád, že spolu s honorací přiletěla z Ruska také výstava týkající se především Romanovců (které Leninovi hrdlořezníci zmasakrovali i s dětmi). To je také tak trochu kulturní.

   Ale zbytek navštěvy neměl pro budoucnost ČR význam. Tedy pokud je možnost, že SOVA zvítězí ve volbách. V opačném případě spíš s trochou nadsázky čekám, že jednou předá Klaus s nalubrikovaným zadkem Rusům klíče od Karlštejna. Zpochybnil, že se v Rusku vůbec něco děje, "snad" nějaká manifestace. Lezl Medveděvovi do řiti a slintal nad tím, jak je pro nás důležité, že nás navštívil. Poznamenal, že aniž by nějak chtěl ovlivňovat výsledek, tak že ruská nabídka na dostavbu Temelína je nejlepší.

   Vážený pane prezidente. Zastupujete také mě a já říkám: Rusovi nevěř! Rus, který je na straně dua Putin-Medveděv je člověk typu Tomáš Pitr nebo Krejčíř krát deset. Zajímá je jen moc a peníze. Vemte si, jak dopadl dnes už chudák Chodorkovskij. Jen se začal plést do jejich zájmů.

SOVA zve do ČR Chodorkovského.

Arabské jaro, muslimský podzim, ruská zima

   V lednu jsem řešil těžké problémy v osobním životě, takže jsem si začal všímat "světa" až tak koncem března. Během té doby (vlastně to třeba v Sýrii trvá dodnes) začaly postupně padat systémy, o kterých jsem si myslel, že asi nikdy nepadnou. A vida, stalo se. A že do demonstrantů šli krutovládci hodně zostra.

   V neděli byly prezidentské volby v Rusku. Tak samozřejmě, že to tam mají o trochu demokratičtější než v Lybii, ale muslimové si nikdy moc na demokracii, vládu lidu, nehráli. Nebyl jsem u průběhu voleb. Ale jedna a jedna jedna je dvě. Prostě iks procent hlasů je na straně Putinovy strany navíc, na straně opozice iks procent chybí.

   Ale mnohem horší, než procenta je fakt, že situace v Rusku je na úrovni diktátorské země. Země, které se nedá věřit nic. Všimněte si dobře, jak vždycky, když si člověk říká, že nápad Evropských států a NATO je dobrý (viz. pomoct Sýrii) opět vetují Rusko a Čína. Proč? Protože má Rusko máslo na hlavě. Chová se stejně diktátorsky a velikášsky. Také je tam vláda jednoho muže jeho nohsledů.

   Prostě bohužel pro většinu občanů té krásné, obrovské a bohaté země jsou na úrovni Lybie, Sýrie atp. Nemají šanci se ale protisilovému vedení zvednout. Pak by dopadli, jak gruzínský prezident. Sežrali by vlastní ručník. Ale od neděle obrovsky rychle narůstá počet lidí ochotných si jít nechat dát od vlastních vojáků do zubů. No, vyděržáj pianiér. Musíme prostě počkat, až se Rusové uchlastají. Daleko k tomu nemají. Tímhle tempem jim dávám tak rok, maximálně dva :o)

Stávkou něco změníme?

   Stávka je jen neschopnost stávkujících včas rozpoznat, kdy mají řešit to, co je nejvíc pálí, v čem má jejich podnik problém. Stávka státních zaměstnanců nebo dokonce doktorů... Prostě je to vydírání, které odnese vždycky někdo jiný než ten, kterého chceme stávkou k něčemu donutit. Nejtrapnější byla stávka pracovníků finančních úřadů. Všechno to stojí peníze a nic se nezmůže.

    A jít nahranu jako lékaři? Prostě si vzali pacienty jako rukojmí. Mají strach jít a vyhodit ministra, který nedodrží slib, z okna. Pokud bych jel do nemocnice s úrazem svého dítěte a tam by mi řekli, že doktor stávkuje, tak by to nepřežil. Mají málo peněz za to, co všechno musí umět. Mají spoustu práce. Ale nesmí zapomínat, že je spousta lidí, který dřou ještě víc a v šílených podmínkách a nevydělají si ani polovinu.

SOVA říká. Nelze stavět občana proti občanovi. Nelze vydírat společnost, které jsem součástí. Musí se změnit způsob odměňování za odvedenou práci a dosažené vzdělání. SOVA zavede princip průměrné mzdy.

Rusko jde stávkovat  /9.12.11/

   Demonstrace, které zítra pořádá opozice na různých místech, jsou povolené. V Moskvě se na místě původně požadovaného náměstí musí demonstranti přesunout jinam, protože prý se tam má v sobotu najednou něco opravovat a je tam šou na ledě. Což o to. Původní náměstí u Kremlu prý pojme pouze 300 lidí :o) a nové místo až 30000 lidí.

SOVA říká: to jsme zvědaví, kolik z nich bude agentů KGB v civilu. Předpovídám, provokaci a trvdý zásah. Putin nemá svědomí.

Unie se radí, jak ven z krize /9.12.11/

   Jak jsem předevčírem předpovídal. Tvrdě trestat toho, kdo nemá vyrovnaný rozpočet....... Výsledek ještě v této chvíli není znám, ale dílčí "výkřiky" už jsem slyšel. Mimojiné máme platit 90 miliard na sanaci zlodějin v jiných státech. Dobře. Nechtěl jsem prozradit žádný z návodů, jak z něčeho ven. Chtěl jsem jen naznačovat a detaily nechat na volební boj. Ale...

   Tohle spěchá a je v tom moc a moc peněz. Zítra (dnes už to nemůžu stihnout) zde uveřejním otevřený dopis vládnoucí koalici, který jim samozřejmě zašlu také. Bude v něm to, jak věnovat EU miliard 200!!!, a přitom je dostat zpět. Navíc s tím, že by se od té chvíle postupně snižovali náklady na aparát EU ročně o 5% po dobu 4 let. U nich je to jak u nás, ale na entou. Krade se, prachy tečou a úředníci praskají ve švech. Pak jim chybí pár korun a oni si z toho stříknou do gatí. Hanba! Tak zítra, až přijdu z práce, sepíšu to.

 

Rubriky

SOVA a Babiš..

Příspěvků: 0

Příspěvky

Vánoce, Silvestr a další pohromy..

4. 1. 2012

   Konzumujeme a konzumujeme. Vzdalujeme se sami sobě víc a víc.

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 34858
Měsíc: 241
Den: 8