Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obsazení Maďarska, ČeskoSlovenska, Gruzie, Ukrajiny.... Afghánistán...

2. 3. 2014

  ... podle mého názoru existuje (asi) jen jediné nevojenské řešení, jak Putina donutit, aby sám chtěl takové věci nedělat. Dát jasně najevo, že se jako (jakýkoliv) stát, jež má jako součást obyvatelstva "Ruského občana" (čili podle Putina něco jako součást jeho vlastnictví) LOGICKY obávám, že dopadnu jako Gruzie nebo Ukraina a dát bianco šek: Vyhostíme je, pokud to, co chce udělat na Ukrajině, skutečně udělá. Ideálně, kdyby to udělalo co nejvíce demokratických států. Na to, že už je 21. století, je chování prezidenta Ruska, eufemicky řečeno, špatné. Vzhledem k tomu, co všechno ovládá... myslím si, že je to velká latentní hrozba.

No, asi je to názor krkolomně napsaný, ale rozhodně vím, co tím myslím a rozhodně to myslím vážně. Například, pokud by strana SOVA mohla, poslala by tuhle nótu nejlépe jako dovětek k pochvale "Soči". Hned v neděli. Když jsem po finále hokeje odjížděl od rodičů, otec řekl: tak, olympiáda skončila, teď se Putin pohladí válčením na Ukrajině. No, nechtěl bych, aby byl jeho celý výrok pravdivý.

Mohlo by se to "sepsat" i do strukturálních a systémových předpisů EU nebo NATA: Něco jako: První krok: Varování: Bubu! Vyhostíme vaše obyvatele! Druhý krok: Vyhostění. Třetí krok: odhlasovaná reakce. První dva kroky by mohl stát, který chce vytvořit nějakým nátlakem pomoc jinému státu, učinit autonomně. Třetí jen po souhlasu nějakého počtu hlasujících/členů. Právo veta by měly jen (jednohlasně) zakládající členové EU nebo NATA (je to přece původem "jejich" myšlenka"). Případně provést akci jako celek.

Tak nějak... ale řešil bych to zásadně a už konečně! Co vlastně může udělat EU nebo NATO na pomoc Ukrajině teď? Vést "studenou válku"? Chovat se na stejné úrovni? Ach jo. Nebo, že bychom Rusko vydeptali ekonomickými sankcemi? Narozdíl od bezcitného Kima, oni mají setsakra kam hrábnout. A podívejte se na Koreu.Myslíte, že sankce Kimovi vadí? Navíc Rusko nemusí dokazovat, že má možná jadernou zbraň. 

My se tady můžeme zbláznit, leckdy se i stydíme za to, že je náš prezident možná ješitný, sebestředný alkoholik, ALE: ikdyby to tak bylo, nemusíme se v cizině stydět za to, že náš prezident klidně zlikviduje lidi, jen aby dosáhl vlastního zájmu. Je to trochu nadsázka, ale věřte, že spousta Ukrajinců Putina za jeho "nenažranost" nenávidí a znám pár Rusů osobně. a ti se za Putina alespoň stydí, když nesdílejí přímo názor Ukrajinců. Tak jak to tedy je? Budeme součástí Ruska? Není tohle třeba jasný důvod, proč Rusko OKAMŹITĚ a jasně vyloučit z jakýchkoliv zakázek typu "Temelín" ? A co na to Jan Tleskač?

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 36103
Měsíc: 266
Den: 6