Jdi na obsah Jdi na menu
 


SOVA říká

Z čeho vychází principy programu Strany Občanů Veřejně Aktivních

Vážení občané.

     Jak začít? Je toho tolik. Ale vždycky, když nevím, kde začít, tak prostě začnu.

Princip fungování života na Zemi

   SOVA říká, že lidstvo funguje dodnes především kvůli víře. SOVA nerozlišuje náboženství. Všechna víra pramení z faktu smrti. Co si mohl člověk říci, když některé věci nechápal? Myslel si snad, že se jeho malé dítě, které před chvílí zemřelo na nějakou nemoc, pouze v prach obrátí? Z různých (vážných) důvodů začal věřit, že je Něco víc, Něco dál. V našem prostoru se prosadilo náboženství křesťanské. A nyní se dostávám k tomu hlavnímu. A to je Desatero.

   Nejde mi o nějaké obracení lidí na víru. Jen nechci vymýšlet, co už je vymyšlené. Jak se lidi chovají. Kdyby se aspoň trochu snažili žít, jakoby jejich den byl posledním... kdyby se alespoň trochu snažili dodržovat mravní zásady. Sám rozhodně nejsem svatý. Jen tvrdím, že v tom začínají všechny problémy. Ale konec s mentorováním. Vzhůru k zničení humusu, který kolem nás je.

ČEZká Rathpublika aneb To ONI

   Generace rodičů, kteří (sz)plodili "Husákovy" děti, se narodily vesměs v padesátých létech. Umím si představit, jakým způsobem je formovali jejich rodiče. Atmosféra musela být úžasná. Pár let po válce, pár let po tom, co hromadně rozkradli to, co patřilo někomu jinému. Ti, kteří po roce 1948 vychovávali rodiče našich rodičů buď sami kradli ve velkém nebo přihlíželi a říkali To ONI. Kdo se vzepřel, zavřeli ho nebo popravili. Naši rodiče měli děti v době normalizace, kdy se začalo opět krást a lhát ve velkém. Rus na to všechno dohlížel. Generace ovcí začala vychovávat ovce.

    Sametová revoluce. Spíš náhoda, že v Kremlu právě neseděl další z alkoholických řezníků. Spíš trochu posera Gorbi (jeho obavy při jeho únosu si můžete dohledat). Všichni z těch, kteří kývali systému (třeba i ze strachu o děti - nesoudím nikoho, jen popisuju v krátkosti fakta) nebo systém dokonce obsluhovali, dobře věděli, jak a kdy "zhasnout". Pár naivních optimistů s dobrým jménem zastřešilo óbr veřejnou zlodějinu. 

   Do posledních voleb jsem volil ODS. Když kdysi "sesadili" Klause, byl jsem úplně nešťastný. Dnes vím o "tisíc" věcí víc a tvrdím: Klaus je velmi vychytralý a chytrý sebestředný narcis, který neumí a NESMÍ prohrát. Klaus ukradl revoluci. Pro sebe. Pro svoje ego. Tvrdí, že provedli transformaci. Já tvrdím, že s Ježkem a spol. provedli řízené "zhasnutí", aby se dalo krást.

   Druhý chytrák a zvyšovač daní a "ruka v cizí kapse" Zeman mu to záviděl, a tak vytáhl do boje "za lidi". Ukázal prstem napravo a řekl: vymetu tuneláře. A lid mu to uvěřil. A opět se lid nezajímal o to, že se po volbách nic nestalo. Přeobsadili se jen zastoupení stran na PENĚZOTOCÍCH (říká se tomu "byl obsazen do správní rady"), a aby byli pravičáci zticha vymyslela se opoziční smlouva. Teda promiňte, napadlo to Klause.

   K některým věcem se později dostanu v oddělení SOVA se vzteká... ale teď ještě k dokončení smutné pohádky o neskutečném státu zlodějů a nevšímavého lidu, mase. V době hospodářského růstu mizely podniky a národní bohatství ve Švýcarsku a v různých daňových rájích až už téměř nebylo správních rad, kde by mohli sedět zástupci jednotlivých organizovaných kriminálních uskupení (říká se jim politické strany). Tak se rozhodl Gross a Sobotka, že to zplundrují zgruntu. V době růstu rostl státní (NÁŠ!!!) dluh do astronomických výší a zároveň se vesele (Pane Bože PROČ??...nevezmeš jméno Boží....:o) ) zvedaly daně.

   Přišly finanční krize a peníze dotekly. Krize způsobená naprosto nehoráznou nezodpovědností. Mladý kucí si hráli na borce a vymysleli si, že si budou mezi sebou fiktivně obchodovat a starý dědci tomu nerozuměli. Lid věřil a politici nekontrolovali. Ti se starali o vlastní. Vymýšleli, jak krást z posledního, co stálo za to. Vymysleli bezvadný způsob. Zavřeme oči a vy si za peníze podniku koupíte ten podnik, kterej pak prodáte a prachy zůstanou legálně vám. My oči otevřeme až po tom, ale něco za něco. Na nějakém účtu nějaké babičky nebo strejdy přistane150 českejch na stole. Podniky, které takto skončily nemusím jmenovat. Je to přece jen pohádka. A lid vidí a defenestrace žádná.

   Na závěr jen malá zmínka o stálém kapesném stranám. A to je ten náš ČEZ. Jejich taťka s mamkou, kterej solí. A lidu, širokým masám, zbylo s velkým prominutím stejně velké hovno. A lidu to opět nevadí. Lid opět po hospodách křičí To ONI.

   Teď pohádka skončila. Párty je u konce. Kdo to zaplatí??? Chcete vědět recepty, které nám nabízejí "politické strany", které párty táhly až do rána?

 SOVA říká: Nechci žít v ČEZké Rathpublice. Nechci říkat To ONI

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 28620
Měsíc: 397
Den: 15